A’capella Korosu

A’Capella Korolarımız

Niğde Güzel Sanatlar Lisesi Koro dersi 11.sınıf ve 12.sınıf koro dersi eğitimi alan öğrencilerinden oluşan A’Capella (eşliksiz) koromuzun 2002 yılından bu güne kadar süre gelen konserleri ile ilgili ses kayıtları ve videolarını bu sayfadan takip edebilirsiniz.


Şiire Gazele
Niğde Güzel Sanatlar Lisesi A’capella Korosu
Azeri Türkü
Düzenleme: Yalçın ÖZGÜNGÖR
Koro Şefi: Serdar KÖŞK

Koromuz koro literatüründe bulunan yerli yabancı koro eserlerini seslendirmekte, her geçen gün kendisini geliştirerek repertuarına yeni eserler katarak seslendirmelerine devam etmektedir.

2002 yılından günümüze kadar festival ve yarışmalarda performanslar sergileyen okul A’Capella koromuz Bronz Madalya, Gümüş Madalya ödüllerinin yanı sıra “Homojenlik ve Entonasyon”, ”Diksiyon-Artikülasyon-Anlaşılırlık”, ”Sahne Görünümü”, ”Koro Şef Uyumu”, ”Türk Halk Müziği Yorumlamada Başarı”, Özgün Eser Yorumlamada Başarı” ödüllerine layık görülmüştür.

Ortak konser vermek üzere K.K.T.C. de Doğu Akdeniz Üniversitesi Korosu ile başarılı bir ortak performans vermiştir. T.R.T. Radyo 3 “GENÇLERE” programına konuk olan koromuz ayrıca yine T.R.T. Müzik TV kanalında yayınlanan “Lisede Müzik” programında başarılı bir performans ile yer almıştır.

Her yıl stüdyo çalışmaları yapan koromuz birçok eseri dijital ortamda kaydederek okulumuza gelecek yeni koristlere ve tüm dinleyicilerin beğenisine sunmak üzere Koro şefi Serdar KÖŞK yönetiminde çalışmalarını sürdürmektedir.

Karadır Şu Bahtım Kara
Niğde Güzel Sanatlar Lisesi A’capella Korosu
Söz-Müzik: Neşet ERTAŞ
Düzenleme: Yalçın ÖZGÜNGÖR
Koro Şefi: Serdar KÖŞK