Çocuk Korosu

Çocuk Koromuz

Niğde ilimizde çocuk korosu oluşturma amacıyla yola çıktığımız 2016 yılında ilk olarak Niğde BİLSEM Çocuk Korosu olarak başlayan koromuz, çalışmalarını 2018 yılından itibaren Niğde Gençlik Merkezleri Çocuk Korosu olarak devam ettirdikten sonra, 2020-2022 yılları arasında “YEŞİLCANLAR Çocuk Korosu” olarak konserler çalışmalarına devam ederek konserler vermiştir.

Niğde Gençlik Merkezleri Çocuk Korosu

Her Çiçek Bir Kalp Gibi
Niğde Gençlik Merkezleri Çocuk Korosu
Söz ve Müzik: Dr. Ali Gürsan SARAÇ
Solo: Şevval – Şehnaz DİLCİ
Koro Şefi: Serdar KÖŞK

Çocuk koromuzun kendisine ait şarkıları seslendirmesi ve gelecekte ilimiz Niğde çocuklarına ve korolarına repertuar oluşturması amacıyla ülkemizdeki birbirinden değerli bestecilerimizle yaptığımız ortak çalışmalarla hem koromuza hem ilimize, Niğde’nin ilk çocuk şarkılarını kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Niğde BİLSEM Çocuk Korosu

Sn.Yakup KIVRAK’ın bestesiyle Niğde temalı ilk çocuk şarkımız “Niğdeli Melekler” ardından Bestesi Sn. Ayhan ÖZTÜRK’e ait olan “Kiraz Mevsimi” ve “Niğdem” adlı çocuk şarkımız. Ayrıca Bestesi Sn. Dr. Ali Gürsan SARAÇ’a ait yine Niğde temalı çocuk şarkımız “Her Çiçek Bir Kalp Gibi”. Niğde’mize ve çocuk koromuza kazandırdığımız çocuk şarkılarımızdır. Birbirinden güzel besteleri için değerli bestecilerimize teşekkür ederiz.

YEŞİLCANLAR Çocuk Korosu

Çocuk Koromuz ilk konserini Kardeş Koro K.K.T.C. Adaışığı çocuk korosu ile 2017 yılında Niğde’de Niğde Güzel Sanatlar Lisesi orkestrası ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında ortak konser olarak gerçekleştirmiştir.

Ardından Ankara’da düzenlenen Türkiye Polifonik Korolar Festivalinde sahne alarak jüri tarafından “Sololu Yapıt Yorumlamada Başarı” Ödülüne layık görülmüştür.

2018 yılında K.K.T.C. de düzenlenen 2. Korolar Festivalinde sahne alan koromuz popüler ve klasik çocuk şarkıları seslendirerek güzel bir festivalde başarı ile sahne almıştır.

Çocuk Koromuz Sn. Prof. Süleyman TARMAN’ın bestelerini yaptığı “Hayvanlar Aleminden Çocuk Şarkıları” ve “Nasrettin Hoca” çocuk şarkıları adlı kitapların cd albümlerinin kayıtlarını başarı ile tamamlamıştır. Koromuz halen devam eden projeleriyle albüm ve stüdyo çalışmalarını da başarı ile yürütmektedir.